Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše názory

Příspěvky

Rozhoduje kdo platí ?

Historie lidstva je historií válek, rabování, zabíjení, zotročování lidí, které přinášejí prostým lidem jen utrpení často i smrt a nekonečné ponížení. I když jsme dospěli přes nelidská období lidských dějin - otrokářství a nevolnictví až ke kapitalismu - k výraznému zlepšení lidských práv, stále máme na čem pracovat do budoucnosti. Kapitalismus, přes všechny jeho přednosti, má k dokonalosti bohužel ještě velmi daleko.

 
23. 4. 2020 | Rubrika: Naše názory

Bořit nebo tvořit ?

"K hlavním přednostem programu iniciativy Milion chvilek pro demokracie je že žádný program nemají" (Právo, 16,11.2019, s.6). Tušil jsem to od začátku ale teprve dnes jsem to pochopil. Vývoj posledních 30 let ukázal, že v současné době stojí před námi úkol vypracovat vědeckou koncepci rozvoje národního hospodářství, protože současné politické elity řídí stát od jedné vlády ke druhé nekoncepčně, jen podle svých úzkých stranických a individuálních zájmů. To je ale zásadním rozporu s názorem většiny obyvatel tohoto státu.

 
19. 11. 2019 | Rubrika: Naše názory | Komentářů: 0

Je čas na novou revoluci ?

Výtah velice zajímavého článku profesora Oxfordské university hodnotící vývoj ve střední Evropě v posledních 30 letech 

 
14. 11. 2019 | Rubrika: Naše názory | Komentářů: 0

Problémy současného kapitalismu

Veškeré dění na planetě Zemi ovládá úzká skupinka lidí, prostřednictvím ne vždy poctivě získaných finančních prostředků. Má to ale dva podstatné negativní dopady na "zbytek světa". Stále narůstající sociální rozdíly, kdy v mnoha zemích umírají hladem miliony lidí, a na druhé straně dochází k neuvěřitelnému plýtvání penězi ze strany 1% nejbohatších lidí. Nezkrotná honba za ziskem se neohlíží ani na morálku, ani na lidské životy (války) ani na vědecky prokázané hroby pro životní prostředí. 

 
13. 11. 2019 | Rubrika: Naše názory | Komentářů: 0

O budoucnosti lidstva na planetě zemi

Nezkrotná honba za ziskem se neohlíží ani na morálku, ani na lidské životy (války) ani na vědecky prokázané hroby pro životní prostředí. Pokud si sami pod sebou nechceme uříznout větev života na Zemi, stojí před námi všemi složitý úkol: Zachránit život na planetě Zemi ! Musíme se bohužel smířit s tím, že nás to všechny bude "něco stát" Musíme se shodnout na tom, že budoucnost je proto třeba řídit vědecky a ne jako dosud, kdy špinavé peníze válcují morálku a zdravý selský rozum. Čím dříve to pochopíme, tím lépe !

 
31. 10. 2019 | Rubrika: Naše názory | Komentářů: 0

30 let sametu

V listopadu 1989 jsme se všichni bláhově těšili na život bez "bolševika", na život svobodný, spokojený a klidný. Ideály studentů a "chartistů" v čele s Václavem Havlem i naděje převážné většiny obyvatel zemí českých a moravských,  vzaly ale brzy za své reálnými "ekonomickými" a "mocenskými zájmy" řady ne vždy počestných a poctivých ekonomů a politiků, jak jsme se o tom přesvědčili na vlastní kůži v devadesátých letech 20. století. Někteří protagonisté sametové revoluce tak mluví o revoluci "ukradené" Sám Václav Havel se o tom názorně přesvědčil v letech 1997 - 1998 ("sarajevský atentát", "opoziční" smlouva).

 
26. 9. 2019 | Rubrika: Naše názory | Komentářů: 0

Otevřený dopis řediteli ČT

Česká televize v posledních letech manifestačně ignoruje a bezdůvodně osočuje naše nejvyšší státní představitele, zvolené v řádných demokratických volbách. Dle mého názoru je to porušování nezávislosti České televize jako veřejnoprávního media a porušování zásad demokracie, kterou manifestačně hlásá: "Žijeme ve svobodném demokratickém státě.". 

 
26. 9. 2019 | Rubrika: Naše názory | Komentářů: 0
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 2909
Měsíc: 167
Den: 2